O autorze
Współzałożyciel i szef The Heart, europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów - www.theheart.tech. Ekspert w obszarze strategii, innowacji i tworzenia nowych modeli biznesowych. Pracował m.in. dla 3M, Axa, Saudi Aramco, Taco Bell, Young Digital Planet. Od prawie 20 lat buduje własne firmy i pomaga w rozwoju zarówno korporacjom, jak i startupom.

The Heart Warsaw - najczęściej zadawane pytania o centrum współpracy korporacji i startupów

The Heart Warsaw znajduje się na 38 piętrze wieżowca Warsaw Spire The Heart
W Warszawie, na 38 piętrze wieżowca Warsaw Spire otworzyliśmy niedawno europejskie centrum współpracy korporacji i startupów. Jakie są cele tego przedsięwzięcia? Do kogo jest skierowane? W jaki sposób chce wspierać spółki techologiczne z regionu w międzynarodowej ekspansji? Oto odpowiedzi na najczęściej padające pytania.

Idea, historia i cele

Czym jest The Heart Warsaw?

The Heart Warsaw jest europejskim centrum współpracy startupów i korporacji, mieszczącym się na 38. piętrze biurowca Warsaw Spire. Łączy młode firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi firmami. Merytorycznie przestrzeń wypełniają programy tematyczne związane z obszarami FinTech, Omnichannel, HealthTech, Internet of Things oraz Smart City. The Heart Warsaw wspiera korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane startupy z całej Europy. Dzięki temu, najlepsi przedsiębiorcy z kraju i całego regionu CEE zyskują unikalne możliwości rozwoju biznesu i ekspansji zagranicznej.Skąd pomysł? Jaka była historia powstania tego miejsca?

Od kilkunastu lat pomagamy korporacjom tworzyć innowacje. Pracowaliśmy dla największych firm w Europie, USA i Azji. Widzieliśmy od kuchni, że w dużych firmach bardzo trudno jest eksperymentować z nowymi technologiami i biznesami, brakuje zwinności i skłonności do podejmowania ryzyka. Z drugiej strony od lat pokazywaliśmy korporacjom dla inspiracji innowacje tworzone przez startupy. Zdecydowaliśmy się powołać spółkę, która pomoże tym światom połączyć siły, wyszukując odpowiadające na ich potrzeby technologie i rozwiązania. Nasza działalność spotkała się z gorącym przyjęciem korporacji. Wokół nas zaczęła tworzyć się społeczność firm, które otworzyły się na innowacje z zewnątrz. Zaczęliśmy marzyć o własnej przestrzeni, w której moglibyśmy jeszcze skuteczniej łączyć innowatorów z dużych i małych firm. Udało nam się zarazić tym marzeniem dwóch silnych partnerów - Ghelamco i Mastercard. Wspólnie, niecałe 9 miesięcy temu zdecydowaliśmy się stworzyć przestrzeń The Heart w budynku Warsaw Spire.Jakie cele stawia sobie zespół The Heart Warsaw?

Nasze serca biją szybciej, gdy widzimy przedstawicieli korporacji i szefa młodej spółki technologicznej, którzy wychodzą ze spotkania podnieceni potencjałem współpracy. Nowe technologie dają korporacjom zupełnie nowe możliwości, z drugiej strony wiele startupów marzy o skali, wiarygodności i pieniądzach, jakie niesie ze sobą pozyskanie do dużych klientów. Świadomość, jak wiele obie strony mogą skorzystać na połączeniu sił, bardzo nas napędza. Chcielibyśmy, żeby jeszcze więcej kontaktów zmieniało się na kontrakty. Nasz sukces będziemy mierzyli głównie tym, do jak wielu kontraktów uda nam się doprowadzić. Żeby to się udało, staramy się jeszcze lepiej przygotowywać obie strony do współpracy i doskonalić wybór partnerów.Perspektywa korporacji

Do kogo skierowana jest oferta The Heart Warsaw?

The Heart Warsaw łączy trzy światy - korporacje, dojrzałe startupy i inwestorów.
Naszym głównym klientem i partnerem w tym przedsięwzięciu są duże międzynarodowe i regionalne firmy, dla których ekosystem startupów jest cennym źródłem innowacji. Pomagamy im w wyszukaniu i wykorzystaniu technologii i rozwiązań tworzonych przez młode spółki technologiczne. Przestrzeń The Heart Warsaw jest dla korporacji jednym punktem kontaktu i spotkań z europejskim środowiskiem przedsiębiorców.

Wokół przestrzeni The Heart gromadzimy też najlepsze, gotowe do skalowania spółki z regionu, wspierając je w zdobyciu korporacyjnych klientów i partnerów. W ramach ScaleUp Club tworzymy grupę firm, które wyrosły z naszego ekosystemu i chcą rozpocząć międzynarodową ekspansję.

Wszystkie te działania prowadzimy we współpracy z inwestorami i akceleratorami, które rekomendują nam spółki portfelowe, zdolne odpowiedzieć na potrzeby korporacji. Celem The Heart jest powiązanie z podobnymi centrami w innych krajach. Dzięki temu chcemy skuteczniej przyciągać do nas zagraniczne podmioty i wspierać “eksport” naszych rozwiązań.

Co dokładnie znajduje się w ofercie The Heart Warsaw dla korporacji?


Nasze korporacje wspieramy kompleksowo - od przygotowania organizacji do współpracy ze startupami, przez dedykowany scouting i wsparcie wdrożeń. W The Heart swoje miejsce do pracy i spotkań ze startupami znajdą działy dużych firm, które są zdecydowane na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie swoich produktów. Pracując z przedsiębiorstwami takimi jak Mastercard, Ghelamco, Samsung, PKO Bank Polski, PZU czy Alior Bank, widzimy rosnącą otwartość dużych firm na innowacje z zewnątrz. Będziemy animować tę społeczność i łączyć środowiska ze sobą, przez dedykowane wydarzenia i programy, m.in. w obszarze FinTech, Omnichannel czy HealthTech.Perspektywa startupówCzym The Heart Warsaw różni się od powstających w Polsce inkubatorów i akceleratorów startupów? Jaką rolę chce odgrywać w naszym ekosystemie?


Inkubatory i akceleratory są bardzo potrzebnym elementem ekosystemu, bo pomagają zacząć, zdobyć pierwszych inwestorów i klientów. My wchodzimy na kolejnym etapie, gdy spółka już znajdzie swój model biznesowy, generuje przychody i przygotowuje się do międzynarodowej ekspansji. Skupiamy się na skalowaniu biznesów, pomagając im wykorzystać korporacje jako drzwi do międzynarodowych rynków.

W jaki sposób The Heart Warsaw pomaga startupom?

Przez ostatnie dwa lata pomogliśmy ponad 100 startupom w nawiązaniu relacji z korporacyjnymi klientami i partnerami, głównie poprzez udział w naszych Corporate Demo Days. Zainteresowane firmy mogą zarejestrować się na naszej stronie www.theheart.tech.

W związku z otwarciem The Heart Warsaw, chcemy najlepszych wspomagać bardziej aktywnie. Postanowiliśmy otworzyć ScaleUp Club, wspierający spółki z regionu w rozwoju biznesu i globalnej ekspansji. Wybrane spółki będą mogły korzystać z naszej przestrzeni w prestiżowym budynku Warsaw Spire, ale przede wszystkim wsparcia w zdobywaniu kontraktów z korporacjami. Ponadto chcemy zachęcać bardziej doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów do uczestnictwa w kameralnych spotkaniach #ReadyToScale, w których będą mogli dzielić się doświadczeniem i wiedzą potrzebną w niełatwym procesie skalowania biznesu.

Czy są jakiekolwiek warunki, które muszą spełnić młode spółki technologiczne, by dołączyć do The Heart Warsaw?

Naszą ofertę kierujemy do firm, które już działają na rynku, mają gotowy produkt, pierwsze przychody, a teraz chcą rozwijać się szybciej i wchodzić na nowe rynki dzięki współpracy z korporacjami. Nie jesteśmy inkubatorem dla osób z pomysłem. Naszym celem jest wsparcie firm na późniejszych etapach rozwoju. Z pewnością będziemy też mogli bardziej pomóc startupom, których model biznesowy zakłada współpracę lub sprzedaż rozwiązań dużym firmom.

Jakie są plany na przyszłość?
Chcielibyśmy uczynić z The Heart Warsaw ważny punkt na startupowej mapie Europy i silnego partnera dla dużych firm, które chcą efektywnie pozyskiwać innowacje od startupów. Kolejny etap to internacjonalizacja działalności. Biznes taki jak nasz nie może pozostać lokalny. Podobnie jak wspierane przez nas startupy, chcemy skalować swoją działalność, obsługując korporacje nie tylko w Europie, ale też w USA czy Azji. Nasi klienci już są globalni, a my jako ich partner też chcemy być wszędzie tam, gdzie powstają innowacje.Najświeższe informacje o The Heart Warsaw można śledzić na Twitterze i Facebooku.
Trwa ładowanie komentarzy...